2022 CONCEPT

Kolekcja Koncepcyjna 2022 zawiera zrównoważone modele SUBU, które łączy wspólny motyw – Relaks, Recykling, Refleksja.
Przemysł modowy, którego jesteśmy częścią, jest uważany za drugi największy pod względem zanieczyszczania środowiska. Odejście od masowej produkcji i konsumpcji na rzecz bardziej zrównoważonych rozwiązań nie jest tylko osobistym wyborem, ale kwestią, która musi być dostrzegana w skali globalnej.

RE:fleksja 

Materiały z recyklingu? Materiały nadające się do recyklingu?

Poddajemy refleksji wykorzystywane materiały

Czy powinniśmy używać materiałów z recyklingu? A może takich, które łatwo poddają się recyklingowi? Biorąc pod uwagę, że wyprodukowaliśmy i sprzedaliśmy już milion par obuwia, uznaliśmy, że bardziej bezpośrednim krokiem ku rozwiązaniu problemu będzie użycie materiałów z recyklingu. I zaczęliśmy poszukiwania…

„Zrównoważony” jest słowem-kluczem używanym pod każdą szerokością geograficzną. Jako marka mieliśmy poczucie, że musimy odpowiedzieć na pytanie, jak my rozumiemy i interpretujemy to słowo. Materiał jest dla nas ważny jako materiał; ostateczna wartość zawiera dla nas się w końcowym produkcie. 

Mamy nadzieję, że wielu z Was spodoba się kolekcja RE:, i w miarę jak będzie się ona rozwijać, będziemy posuwać się w stronę rozwiązania problemu.

zRE:formowany nastrój 

Na nowo zaprojektowana podeszwa. 

Nowa kolekcja wyprodukowana w około 70% z materiałów z recyklingu.

Rozpoczęliśmy prace nad nową kolekcją z założeniem osiągnięcia 50% materiałów z recyklingu. Gdy znaleźliśmy i wybraliśmy najlepsze tworzywa do wykorzystania w zewnętrznej warstwie cholewki, wypełnieniu i podeszwie, udało nam się stworzyć produkt w około 70% z materiałów z recyklingu. Zastanawialiśmy się również, czy materiały mogą wpłynąć pozytywnie na design. Dlatego wybraliśmy i stworzyliśmy takie materiały, które dodadzą nową jakość do produktu, a jednocześnie będą subtelne. Szczególną uwagę poświęciliśmy podeszwie, dla której stworzyliśmy zupełnie nowe tworzywo. Podjęliśmy wyzwanie, aby nowe materiały nie były kompromisem dla wyjątkowego komfortu klasycznej linii SUBU i położyliśmy nacisk na to, aby materiał był spójny z designem i nadal wyglądał cool.

RE:witalizacja 

Aby kontynuować działanie, angażować się bardziej w życie ludzi, być częścią rozwiązania

Nie chcemy wygłaszać zbyt głośnych i śmiałych stwierdzeń, ale uważamy, że utrzymanie tej kolekcji jest istotne, abyśmy mogli prężnie działać i osiągać coraz lepszą jakość. Dalsza praca i nieustanny rozwój są istotne dla nas jako marki. Dlatego chcemy wziąć na siebie to wyzwanie i projektować jeszcze atrakcyjniejsze produkty z linii RE:.

W celu zwiększania jakości naszych produktów jest dla nas szczególnie ważne, żeby usłyszeć głos osób noszących SUBU. Nauczyliśmy się wiele o różnych sposobach noszenia i powodach, dla których użytkownicy wybierają SUBU. Każdy z tych głosów nas zachwyca i inspiruje.

Aby być częścią życia ludzi, żeby mogli cieszyć się każdym dniem z większą swobodą. Aby być częścią rozwiązania.

Contact us!

お問い合わせ